Byl jsem u lékaře. Řekl jsem mu, že se mi stal pracovní úraz Jde o naražená žebra. Nastínil jsem, že to nechci hlásit a mít jen normální nemocenskou (DPN). Dnes (29.06.2024) jsem už 11. den na nemocenské (DPN) a zjistil jsem, že mám ve schránce dopis, kde byl papír o vyplnění, záznam o úraze. Musím ho vyplnit? Nechci ho vyplňovat a nechci mít hlášený pracovní úraz (v práci jsem nic nehlásil a ten dopis mi poslal zaměstnavatel). Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud se Vám stal úraz v pracovní době a na pracovišti, musí zaměstnavatel pracovní úraz zaznamenat. Požadují to právní předpisy, souhlas zaměstnance tady není důležitý, resp. nesouhlas na této povinnosti nic nemění.
Pokud jste tedy lékaři úraz nahlásil jako pracovní, je nutné záznam vyplnit.