Ráda bych věděla, zda mohu být na Úřadu práce, když mám insolvenci a budu propuštěna ze zaměstnání ze zdravotních důvodů (domácí úraz nesouvisející s výkonem zaměstnání). Mám nárok na odstupné ze zdravotních důvodů? Děkuji, Nina.

ODPOVĚĎ:
Pokud Váš úraz nebyl kvalifikován jako pracovní, pak při výpovědi danou zaměstnavatelem z důvodu dlouhodobé nezpůsobilosti konat dosavadní práci, nemáte nárok na odstupné. Na Úřadu práce registrovaná být můžete, máte však vůči němu stejnou informační povinnost jako vůči zaměstnavateli.