Od 1.6.2016 byl syn zaměstnám na dobu neurčitou, jako manažer společnosti, s platem 45.000 Kč. Dne 20.6.2016 měl nehodu s následnou pracovní neschopností. Dotaz: má i při tak krátké době nárok na výplatu náhrady mzdy a nemocenských dávek? Děkuji Antonín

ODPOVĚĎ:
Nárok na nemocenské pojištění vzniká hned po vzniku zaměstnání, stejné platí i pro náhradu mzdy poskytovanou ze strany zaměstnavatele při dočasné pracovní neschopnosti.