09/2017 manželka upozornila zamestnávateľa na chybu v začlenení do platovej triedy, ktoré sa stalo v aktuálnom zamestnaní. 11/2017 zamestnávateľ požaduje všetky detaily minulých zamestnanecných pomerov od ukončenia VŠ. Ako je to so započitavaním praxe pre mzdové účely pri zmene zamestania?

Predpokladám, že nový zamestnávateľ použije výpočet minulého zamestnávateľa zo zápočtového listu. Děkuji, Jiří.

ODPOVĚĎ:
Nový zaměstnavatel nemusí využít při změně zaměstnání přechozí výpočet. Záleží na náplni práce a na druhu zaměstnavatele, zda započte celou praxi nebo pouze její část s ohledem na novou náplň práce.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv praxe na výpočet platové třídy zaměstnance, pracovníka