Zaměstnavatel na dotaz, z čeho vychází při výpočtu směn, uvedl, že směny počítá ze záznamu zdravotní prevence. Ta nesouhlasí se mzdovými listy. Jak se mohu bránit zaměstnavateli po předložení mzdových listů tvrdí, že jeho výpočet je správný i když rozdíl mezi jeho výpočtem a mzdovým listem je 160 směn. Děkuji Jiří

ODPOVĚĎ:
Požadujte písemné vysvětlení, jak je možné, že směny nesouhlasí s výplatní páskou, můžete žádat i nahlédnout do svého osobního spisu. Pokud zaměstnavatel však bude trvat na svém, musel byste podat k soudu žalobu, aby bylo určeno, co je mezi vámi sporné.