23.08.2016 manžel podal výpověď v zaměstnání, běží mu dvouměsíční výpovědní lhůta. Dnes (29.08.2016) 29.08.2016 zaměstnavatel oznámil zdržení vyplacení mzdy za červenec. Pokud by do 15.09.2016 nezaplatil, zda manžel má právo podat okamžitou výpověď z důvodu nezaplacení mzdy, i když už je ve výpovědní lhůtě? V tomto případě, zda mu náleží odstupné? Děkuji, Marika.

ODPOVĚĎ:
Ano, i ve výpovědní době je možné okamžitě zrušit pracovní poměr okamžitě. Pracovní poměr pak končí způsobem, jehož účinky nastaly jako první, v dané případě by to bylo na základě okamžitého zrušení pracovního poměru z důvodu nezaplacení části mzdy od zaměstnavatele. Odstupné v tomto případě nenáleží, ale při okamžitém zrušení pracovního poměru se má zato, že po tomto jednání jakoby běžela výpovědní doba, po kterou zaměstnanci náleží náhrady mzdy ve výši průměrného výdělku.