Pracuji osm let jako uklízečka v domově důchodců. Mám částečný důchod. Chtěla bych změnit pracovní dobu na šest hodin denně. Je zaměstnavatel povinen mi to umožnit? Děkuji Ludmila

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel má tuto povinnost pouze v případě, že zaměstnanec pečuje o osobu mladší 15-ti let, nebo osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby, a i to jen tehdy, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody (§ 241 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb. , zákoník práce, v platném znění).