Jsem zaměstnanec státní organizace. Mám pracovní poměr na dobu neurčitou. Vedoucí organizace mě jmenoval do inventarizační komise, ale musím podepsat Dohodu o provedení práce a tuto inventarizaci provádět ve volném čase. Mám povinnost tuto dohodu podepsat, když z rodinných důvodů mimo pracovní dobu nemohu toto vykonávat? Děkuji za odpověď Kamila

ODPOVĚĎ:
Samozřejmě, že Vás nikdo nemůže nutit k tomu, abyste podepsala dohodu o provedení práce a uzavřela tak vedle svého pracovního poměru další pracovněprávní vztah. Svoje rozhodnutí můžete zaměstnavateli odůvodnit těmito důvody, ale pokud nechcete, žádné důvody uvádět nemusíte.