Podepsala jsem v červenci 2024 zatím návrh zaměstnavatele na prodloužení pracovní smlouvy z doby určité (do 31.7.2024) na dobu neurčitou (od 1.8.2024). Nyní chci ale pracovní poměr ukončit k 31.7.2024. Je to možné, když jsem zatím podepsala jen návrh, který bude schvalovat vyšší vedení a nemám toto prodloužení zatím mnou podepsané v žádném dodatku? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Dokud nebyl oběma smluvními stranami podepsán dodatek k pracovní smlouvě, lze od návrhu odstoupit. Důležité může být, jak je návrh naformulován, zda jej nelze považovat za smlouvu o smlouvě budoucí, kdy by případně mohl zaměstnavatel při jejím nedodržení požadovat náhradu škody, pokud by nějaká vznikla.