Poslední dva roky (2022-2024) se otec zajímá o dceru, která pochází z dvojčat, má ještě bratra, a teď by ji chtěl do péče a dcera s tím souhlasí, mám pocit že je zmanipulovaná. Dceři je už 15 let. Výživné posílá snad pár měsíců za dva roky a můj dotaz zní, zda ji může dostat do péče nebo jestli ne. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pokud má dcera 15 let, tak už soudy přihlížejí hlavně k názoru dítěte. Pokud nebudete souhlasit a případně byste se odvolala, může se konečné rozhodnutí odložit třeba až do věku 17 let, nicméně skutečně v tomto věku, pokud dcera sama projevuje, byť zmanipulované, přání, je velmi reálné, že bude do péče otce svěřena.