Jsem v pracovní neschopnosti od února 2024. V práci jsem dala výpověď, protože vím, že tuhle práci už nemohu ze zdravotních důvodů dělat. Výpověď mi končí v červenci 2024. Zatím nejsem schopna jít do práce. Mám dotaz, jak se to řeší po uplynutí výpovědi. Nevím zda jít na VZP nebo na jiný úřad. Děkuji za odpověď. Hezký den Apolena.

ODPOVĚĎ:
Musíte se nahlásit na zdravotní pojišťovnu a na úřad práce. Pokud budete stále v pracovní neschopnosti, na ÚP Vás zatím nezaregistrují jako uchazeče o zaměstnání (v době pracovní neschopnosti nejste zdravotně způsobilá k práci), ale poradí, jaký zvolit další postup.