Jaká je prosím místní a věcná příslušnost soudu? Podávám Žalobu o určení neplatnosti výpovědi, kterou jsem dostal podle § 52 písm. c) zákoníku práce pro nadbytečnost z důvodu účelového jednání zaměstnavatele tím, že byl na moje místo přijat nový zaměstnanec a po mne je požadováno jej v 2 měsíšní výpovědní lhůtě zaškolovat.

Jaká je věcná a místní příslušnost Okresního soudu, která je jak jsem zjistil dle sídla zaměstnavatele kterým je žalovaný:
Vojenský geografický a hydrometeorologický úřadu Dobruška - Čs.odboje 676 - 518 16 DOBRUŠKA - IČO: 60162694

ODPOVĚĎ:
Věcně a mítstně příslušný bude Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou.

Podatelna soudu: Svatohavelská 93
Obec: Rychnov nad Kněžnou
PSČ: 516 19
Tel: 494 548 300
Fax: 494 548 331
ID datové schránky: uqvabkk
E-mail: podatelna@osoud.rkn.justice.cz
Kontaktní osoba: Věra Rolečková
Info dostupné zde: http://portal.justice.cz/Justice2/soud/soud.aspx?j=193&o=183&k=1848