Soudní znalec 11/2015 konstatoval, že můj bratr trpěl demencí mírné až středně těžké formy, jeho jednání v 2013 byla ovlivněna duševním onemocněním. V 2013 se bratr léčil na kardiologii, očním. 10/2013 na geriatrii diagnostikovali středně těžký kognitivní deficit. 05/2014 závěr, Alzheimerova mírná až středně těžká demence.

06/2015 byl bratr omezen v právním jednání v zdravotních a sociálních službách. V nakládání s majetkem nebyl omezen. 10/2013 uzavřel darovací smlouvu s věcným břemenem svého dožití. 02/2014 bylo zahájeno řízení na určení vlastnictví, že dárce jednal v duševní poruše. Bratr, dárce, zemřel 08/2015. Dědické řízení bylo pravomocně zastaveno - zůstavitel zanechal majetek nepatrné hodnoty, který byl vydán vypravitelce pohřbu. Řízení proti dárci bylo ukončeno, protože nemá právních nástupců. Řízení proti obdarované pokračuje. Svědčila jsem u soudu, ale byla jsem označena jako laik. Od 02/2014 čelí soudní mašinérii a ta ji dovedla do stavu, že ji lékaři nasadili léky pro úzkost a panickou poruchu (agorafobií). Dá se řízení zastavit jinak než rozsudkem? Děkuji. Dana

ODPOVĚĎ:
Řízení lze zastavit, vezme-li některý z účastníků svůj návrh zpět (bylo-li řízení zahájeno na návrh). Zastavit řízení lze dále jen pokud nebudou splněny podmínky řízení a tyto podmínky nepůjdou v řízení odstranit nebo nastanou nějaké překážky postupu řízení, které neumožní v řízení pokračovat (např. ztráta způsobilosti být účastníkem řízení, atd.).