Změnu způsobu využití pozemku, ke které došlo na základě změny územního plánu, PROVEDE OPROTI NÁVRHU NA ZMĚNU příslušný katastrální úřad. Jak tomu mám rozumět? Podle kterého zákona se domůžu jako vlastník svého práva, když se tak nestalo? Děkuji, Kristýna.

ODPOVĚĎ:
Způsob využití pozemku je vymezen jak územním plánem, tak i vymezením pozemku v katastru nemovitostí.
Při této změně je nutné dát do souladu s novým stavem (novým způsobem využití pozemku) i stav zapsaný v katastru nemovitostí.
Zjednodušeně řečeno: musíte podat návrh na zápis změny způsobu využití pozemku do katastru nemovitostí, aby celý proces změny způsobu využití byl dokončen. Bližší informace (např. jaké podklady k tomu budete potřebovat…) naleznete zde: http://www.cuzk.cz/Nastaveni-webu/Vysledky-vyhledavani.aspx?searchtext=z%C3%A1pis+zm%C4%9Bny+zp%C5%AFsobu+vyu%C5%BEit%C3%AD+pozemku& searchmode=anyword