S manželkou řešíme rozvod. Společně jsme vytvořili návrh na rozvod a dohodu o majetkovém vypořádání. Důvodem je citové odloučení. Manželka žije přes rok v Saudské Arábii. Chtěli jsme se zeptat, zda je potřeba, aby kvůli rozvodu přijela do ČR a byla u rozvodového řízení osobně a zda je třeba z její strany návrh také podepsat. Děkujeme, Miloš

ODPOVĚĎ:
Ano, je třeba, aby manželka návrh podepsala. K osobní účasti se různí soudci staví různě, ale doporučovala bych postupovat tak, že by si manželka najala nějakého zástupce, který by ji na jednání zastoupil a soudu bych dala s předstihem vědět, že manželka se dlouhodobě v České republice nezdržuje a nebude osobně přítomna, osobně přítomen bude její zástupce. Toto by mohlo soudci stačit k tomu, aby vás rozvedl.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Manželka žijící v Arábii a rozvod manželství - musí se osobně dostavit nebo stačí práví zástupce, advokát u soudu?