Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.563

Jak platit výživné

2 odpovědi

Dobrý den, mám dotaz ohledně výživného. Soudem byla stanovena částka 4000, nyní se chceme s bývalým manželem domluvit na nižší částce. Je možná pouze písemná dohoda mezi námi? Vzhledem k tomu, že se ale finanční situace může zase změnit, je možné do písemné dohody uvést tedy nižší částku placenou po určitou dobu s tím, že po uplynutí té doby by se částka opět vrátila na původní výší? Nebo je nutné absolvovat nové soudní řízení?
Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

máte-li upravenou výši výživného soudem a dohodnete-li se s bývalou manželkou na nižším výživném, tak taková dohoda vedle soudního rozhodnutí neobstojí a kdykoli se rozhodne Vaše bývalá manželka nedoplacené výživné dle rozhodnutí soudu vymáhat, bude úspěšná. Z toho důvodu, chcete-li se vyhnout daným problémům, doporučuji předložit dohodu ke schválení soudu.