Zaplacení jistiny a žádost o prominutí nákladů exekuce - vyhoví exekutor (matka na mateřské dovolené MD)

1 odpověď

Dobrý den.
V minulosti jsem se dostala do dluhové pasti, do které mě dostal můj bývalý přítel. Největší problém byl, že nepracoval a mě tak nezbylo nic jiného, než si půjčovat (byla jsem na mateřské dovolené MD). Momentálně děti chodí do školky a já chodím rok (07/2015-07/2016) do zaměstnání.
Za uplynulý odpracovaný rok mi ze mzdy byly prováděny srážky ze mzdy, přesto jsou stále na mě vedeny tři exekuce.
Chtěla jsem se zeptat, když zaplatím jistiny tj. u jedné exekuce 3.500 Kč, u druhé 7.000 Kč, u třetí 40.000 Kč, mohu někoho požádat o prominutí nákladů spojené s exekučnim jednání? Jsem samoživitelka, platím nájemné 10.000 Kč/měs a moc by mi to pomohlo.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano po zaplacení jistin pohledávek, můžete buď Vy sama nebo i prostřednictvím exekutorů požádat jednotlivé věřitele o prominutí příslušenství, tedy úroků z prodlení. Tuto žádost je však nutné důkladně odůvodnit a veškeré tvrzení v žádosti o prominutí příslušenství je nutné rovněž doložit i listinnými důkazy. Jen dodávám, že na prominutí příslušenství není právní nárok, ale jde čistě o rozhodnutí jednotlivých věřitelů coby oprávněných.