Dluh ve fondu oprav u bytu odkoupeného v dražbě exekutora - kdo je odpovědný za dluh fondu SVJ, původní majitel nebo nový majitel bytu v domě SVJ?

1 odpověď

Dobrý den,
pokud se zúčastním nedobrovolně dražby (jako dražitel) nemovitostí (bytu), na kterém vážně u SVJ dluh na fondu oprav, přejde tento dluh, pokud být v dražbě získám, na mě? Resp. může tento dluh (původního vlastníka) po mě (novém vlastníků) SVJ vymáhat nebo je dluh nedobrovolnou dražbou (v exekuci) smazán?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že by dluh na službách za bývalého majitele v případě vydražení družstevního podílu na Vás přejít neměl, ale stoprocentní jistotu budete mít až pokud si tuto věc upravíte ve smlouvě o převodu nemovitosti. Mám však za to, že tento dluh by na Vás skutečně přejít neměl a měl by být vymáhán dále výlučně po povinném.