Insolvence, oddlužení a výmaz exekuce z katastru nemovitostí (smazání zástavního práva exekutorského)

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem v insolvenci a plním ji splátkovým kalendářem. Zároveň platím hypotéku na dům, který po dohodě s insolvenčním správcem a veřitelem mi zůstal.
Před vyhlášením insolvence, byla na dům uvalena exekuce a zapsaná do katastru nemovitosti. Za jak dlouho, dojde k vymazání exekuce z katastru nemovitostí, po skončení insolvence, kdo to vlastně hlídá, nebo o to musím požádat sám?
Děkuji za info.

Zdravím Vás, mám za to, že po vymazání exekuce nedojde dříve než bude exekuce pravomocně zastavena. Návrh na výmaz exekutorského zástavního práva však musí ke katastrálnímu úřadu podat sám exekutor, neboť na základě jeho exekučního příkazu bylo exekutorské zástavní právo do katastru nemovitostí zapsáno.
Vám jen doporučuji řádně plnit podmínky oddlužení a hlídat si, aby Vám nevznikaly dluhy po úpadku, a to proto, abyste oddlužení splnil a mohl být osvobozen od placení zbytku pohledávek.