Exekuce pro dluhy z podnikání manžela - hrozí exekuce manželky?

1 odpověď

Dobrý den,
manžel má dluhy z podnikání, jako OSVČ. Má i exekuce.
Chtěli jsme dluhy vyřešit podáním žádosti o oddlužení. Bohužel soud po nás chce písemné souhlasy věřitelů, které nejsme schopni dodat. Jinak nám hrozí bankrot.
Samozřejmě máme i jiné problémy, proto se chci nechat rozvést.
Majetek žádný nemáme. Nyní se chci zeptat, zda pokud dojde k rozvodu s tím, že se domluvíme na vypořádání SJM a své dluhy si nechá manžel a své já. Zda mi nebude po rozvodu hrozit, že by chtěli manželovi věřitelé vymáhat dluh po mně?
Dluhy sice vznikly v průběhu manželství, ale já nic nepodepsala a týkalo se to čistě podnikání manžela.
Majetek nemáme, jde mi jen o to, aby mi nedali exekuci na plat.
Děkuji.

Zdravím Vás, zde jde rovněž o to, zda máte s manželem sepsánu i dohodu o zúžení SJM, s tím, že majetek v rámci SJM nebude použit pro účely manželova podnikání, pokud ano, tak by po pohledávky z manželova podnikání, ačkoli vznikly za trvání manželství a pokud prokážete, že se jedná skutečně o dluhy z podnikání, exekutoři po Vás skutečně vymáhat neměli.
Pokud však výše uvedenou dohodu o zúžení SJM sepsánu nemáte, tak by exekutoři skutečně mohli pohledávky z manželova podnikání za trvání manželství vymáhat i po Vás, neboť jste s použitím majetku v SJM pro účely podnikání souhlasila.