Exekuce na plat, je možná i exekuce majetku v bytě, domě, nemovitosti dlužníka s exekucí?

1 odpověď

Dobrý den, má dcera má u mě trvalý pobyt a má i nějaké exekuce, které jí jsou strhávány pravidelně ze mzdy. I přesto jsem našla ve schránce dopis od exekutora že tam byl pro pohledávku a jestli dcera nezaplatí dluh v plné výši tak dorazí v doprovodu policie a zabaví majetek. Volala jsem mu a řekla, že je to dceři strháváno ze mzdy, řekl že ho to nezajímá. Má na to právo? Moc děkuji za odpověď

Zdravím Vás, bohužel ano, neboť exekuce může být soudním exekutorem prováděna i několika způsoby provedení exekuce současně. Takže to, že jsou již nařízeny srážky ze mzdy exekutora skutečně zajímat nemusí, on to ví, a má postupovat tak, aby pohledávku vymohl co nejdříve.