Provident a vymáhání dluhu na přechodném bydlišti dlužníka

1 odpověď

Dobrý den.
2000 jsem si vzal půjčku od společnosti Provident. Půjčku jsem si vzal na jiném bydlišti než trvalém. Tam jsem byl cca 1 rok. Trvalé bydliště mám od roku 1994 stejné. Po vrácení se na trvalé bydliště jsem ústně informoval pána o této změně, kterému jsem splátky platil.
Dnes (09.02.2017) mě kontaktovala inkasní společnost, že mám zaplatit. Volal jsem na Provident a tam mi zdělili, že mě několikrát kontaktovali, ale ne na adresu trvalého bydliště, nýbrž na to přechodné (neoficiálně). Dle OP bydlím stále na stejném místě.
Můžu argumentovat, že dluh je promlčen?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud po Vás není tento dluh vymáhán již exekučně, tak věřiteli klidně odpovězte tak, že dluh neuznáváte a současně, že vznášíte námitku promlčení, neboť možnost vymáhání tohoto dluhu je již promlčena.