Nesprávné vyúčtování insolvenčního správce - jak reklamovat?

1 odpověď

Mám problém s insolvenční správkyní, posílá peníze pozdě. Ale hlavní problém je, že jsem zjistil, že ve vyúčtování (přehled), které zasílá soudu každý půlrok jsou jiné příjmy než moje skutečné. Za rok to je rozdíl v můj neprospěch (chybí) hruba 50.000,-. Chci se zeptat, jak mám postupovat, abych docílil nápravy. Asi toto tvrzení je tvrdé, ale mám pocit, že okrádá mne i mé věřitele. Mohu pořádat o změnu správkyně, či jak ji donutit, aby vše napravila, mám všechna potvrzení od zaměstnavatele o mých příjmech i od ČSSZ o pobírání invalidního důchodu.
Děkuji za radu

Zdravím Vás, v tomto případě bude nutné soudu zaslat přehled všech Vašich příjmů a v této souvislosti požádat o odvolání stávající insolvenční správkyně a ustanovení nového správce. Jen vězte, že pro odvolání insolvenčního správce musí být závažné důvody. Jen dodávám, že insolvenční správce by měl rovněž vědět o všech příjmech, které pobíráte, pokud by o některých Vašich příjmech nevěděl, bylo by pochybení na Vaší straně a nikoli na straně insolvenčního správce.