Exekuce na platby OSVČ na švarcsystému - jak zajistit nesplacenou pohledávku dlužníka?

1 odpověď

Dobrý den.
Od roku 2014 mi dlužník nesplácí vystavenou fakturu. Stále tvrdí že peníze nemá. Na 100% však vím, že pracuje v současnosti na tzv. švarcsystému a peníze jsou mu vypláceny v hotovosti.
Je nějaká možnost jak postihnout takto vyplácenou hotovost k úhradě mé neuhrazené pohledávky?
Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, to je problém švarcsystému, že tyto příjmy jsou jen velice těžce postižitelné, neboť tyto lidé mají "papírově" minimální příjmy, ale fakticky jsou jejich příjmy mnohem vyšší a lze jen ztěží prokázat opak. Zkuste se poradit například i s daňovým poradcem, zda není cesty jak zjistit přesnou výši příjmu člověka pracujícího ve švarcsystému. Já toto nevím.