Vrácení daně z příjmu a insolvence - jaká částka půjde insolvenčnímu správci k umoření insolvence, oddlužení, osobního bankrotu?

1 odpověď

Tazatel neposlal žádný text dotazu.

Zdravím Vás, pokud jste zaměstnán, tak Vám budou daně vyplaceny ve mzdě po provedení srážek ze mzdy. Dle mého názoru by se však srážka z příjmu měla počítat součtem mzda + daňě. Pokud podnikáte, tak by se z vratky daní měla počítat srážka jako z příjmu a tuto částku odvést insolvenčnímu správci. Popřípadě se můžete poradit i přímo s insolvenčním správcem. Jen dodávám, že se zčásti mýlíte v tom, že máte splátky nastaveny na 30%, neboť Vy musíte svým nezajištěným věřitelům uhradit minimálně 30% a pokud uhradíte více, tak je to zcela v pořádku. Tedy hranice 30% je minimální.