Dražba nemovitosti v dědictví - postup prodeje z volné ruky

1 odpověď

Dobrý den,
píši ohledně nemovitosti zatížené zástavním právem, u které probíhá likvidace pozůstalosti.
Notář, který je tím pověřen mi sdělil, že se nemovitost nebude dražit, ale prodá se zájemci přímým prodejem. Dále mi sdělil pokud mám zájem o koupi, ať zašlu písemně žádost o odkoupení s návrhem ceny za nemovitost. Můj dotaz zní, zda vůbec a kdy mám šanci zjistit, že se přihlásil i zájemce s vyšší nabídkou? Pokud ano, mám možnost původní mnou navrženou cenu navýšit?
Děkuji

Zdravím Vás, je možné, že notář spolupracuje s realitní kanceláří, která mu pomáhá zprostředkovat prodej nemovitostí v rámci pozůstalostí. Pokud byste věděl, o kterou realitní kancelář se jedná, šlo by vše zjistit dotazem přímo u této realitní kanceláře. Pokud by to tak nebylo, bylo by nutné se buď spoléhat na solidnost notáře, který by Vám měl říci pravdu. Je jasné, že pokud bude nemovitost prodávána, je dle mého názoru možné navýšit cenu, a to do doby než se nemovitost prodá, toto je však nutné řešit přímo s notářem, neboť je to on, kdo tuto nemovitost prodává, je možné, že i zájemci o koupi nemovitosti se mohou hlásit jen do určité doby, což já v tuto chvíli nevím. Vše je tedy nutné řešit přímo s notářem nebo danou realitní kanceláří.