Vymáhání poloviny nákladů na údržbu domu po novém majiteli kt. koupil v exekuci, exekuční dražbě

1 odpověď

Dobrý den,
v exekuci se vydražila 1/2 našeho domu, který jsme celou dobu, než k exekuci došlo udržovali na své náklady.
Nyní již bývalý vlastník nejevil žádný zájem o dům, nadělal si dluhy a v aukci teď jeho polovinu koupila spekulantská firma, která nemá zájem v daném domě bydlet.
Je nějaká optimální varianta, jak anulovat veškeré náklady na tento objekt (platíme roky elektřinu - přípojku, otop - uhlí+dřevo) a snížit tak hodnotu nemovitosti? Nebo jaká je optimální varianta se z této nedobrovolné situace tzv. vyvléknout.
Děkuji.

Zdravím Vás, máte dvě možnosti, buď prokazatelně uhrazené náklady soudně vymáhat přímo po povinném (tedy po tom, kdo tyto náklady hradit měl a nehradil), nebo Vaši polovinu nemovitosti zkusit prodat či nabídnout k prodeji. Jinak se Vám z toho dle mého názoru "vyvléknout" nepodaří, neboť nemůžete tyto náklady vymáhat po novém vlastníkovi za několik let, který polovinu nemovitosti nabyl nedávno, to je dle mého názoru nesmysl.