Vyhýbání se exekuci a vrácení dluhu - trestní oznámení na Policii ČR nebo okresní státní zastupitelství ČR

1 odpověď

Dobrý den, známé jsme zapůjčili peníze v roce 2012. jelikož neplatila bylo rozhodnuto o exekuci. Bohužel do dnešního dne nic neuhradila a prý také nic nemá, ani nevlastní a hlášená je na městkém úřadu. Je možno na tuto osobu podat trestní oznámení? A pokud ano tak jaké a zda by to něčemu pomohlo. Máme podepsanou směnku a rozhodnutí soudu. Nebo jak by bylo vhodné dál postupovat. Děkuji

Dobrý den,

není mi jasné, z jakého trestného činu Vaši známou podezíráte. Z Vašeho popisu nevyplývá, že by byla naplněna skutková podstata jakéhokoliv trestného činu. Teoreticky by bylo možné spatřovat trestný čin pouze v situaci, kdy si známá zapůjčila finance s vědomím, že je nikdy splácet nemíní; toto by naplňovalo skutkovou podstatu trestného šinu podvodu.

Bohužel v této situaci žádný vhodnější postup, než nařízení exekuce (která už nařízená byla), Vám doporučit nemůžeme.