Ukončení exekuce a vrácení zabavených věcí exekutorem - musí je dovézt do místa zabavení?

1 odpověď

Dobrý den.
16.10.2017 ke mě přišel exekutor a zabavil mi movité věci a odvezl do Přerova (280 km).
21.10.2017 jsem dluh uhradil v plné výši.
Chtěl bych se zeptat, zda je exekutor povinen mi věci přivést zpět či nikoli, nebo si je musím vyzvednout sám. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás,
exekutor bude muset o vydání věci povinnému po úhradě nákladů exekuce sepsat protokol či minimálně úřední záznam.
Exekutor má povinnost věci vydat, nikoliv dovézt. Proto si pro věci musíte přijet sám.