Exekuční vymáhání peněz přiznaných rozsudkem soudu

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu jak postupovat.
Soud vydal rozsudek, kdy je žalovaná povinna zaplatit žalobkyni dlužnou částku spolu s úrokem a náhradu na řízení, měla uhradit vše do tří dnů od vydání rozsudku.
Rozsudek byl vydán v lednu 2017, ale žalovaná neuhradila ani korunu.
Jak mám já, jako žalující strana, postupovat? Znovu na soud? Nebo na nějakého exekutora?
Děkuji moc.

Zdravím Vás, pokud jste byla v soudním řízení právně zastoupena advokátem, požádejte advokáta, aby podal návrh na nařízení exekuce k exekutorovi. Advokáti většinou s exekutory spolupracují, takže zde nebude žádný problém. Pokud jste v soudním řízení zastoupena advokátem nebyla, je vždy lepší řešit exekuci formou exekuce vykonávané soudním exekutorem, a to i s ohledem na skutečnost, že exekutor může pohledávku vymáhat všemi způsoby provedení exekuce současně, a to aniž byste musela složitě zjišťovat majetkové poměry povinného. V tomto případě je nejlepší kontaktovat exekutora v místě Vašeho bydliště a domluvit si s ním schůzku, kde si dohodnete za jakých podmínek je ochoten exekuci provést a jak to bude s platbami, což je dobré mít vyjednané předem. Někteří exekutoři Vám i pomohou se sepsáním návrhu na nařízení exekuce. Kontakty na exekutory naleznete na stránkách http://www.ekcr.cz v oddíle exekutoři - seznam exekutorů. Jen dodávám, že se jedná o stránky Exekutorské komory České republiky.