Insolvence na jednatele společnosti, s.r.o. (statutární orgán) - výkon funkce

1 odpověď

Dobrý den,
2016 byl na mne OSVČ podán insolvenční návrh věřitele. Bohužel z důvodu chyby mého právního zástupce nebyla k návrhu přiložena žádost o oddlužení.
Insolvenční řízení ještě probíhá a bude údajně trvat ještě rok (11/2017-11/2018). Mám možnost být jednatelem společnosti a zároveň i zaměstnancem (ne majitelem). Majitel společnosti o mém problému ví.
Chtěl bych se zeptat. jestli mohu v situaci, ve které se nacházím vykonávat činnost jednatele s. r. o. ?
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, mám za to, že pokud se jednatelem teprve máte stát, mohla by být insolvence problémem, neboť je to doklad Vaší nesolventnosti. Navíc bych na Vašem místě byla velice obezřetná ohledně těchto nabídek v budoucnu, je otázkou, proč člověk, který Vám jednatelství nabízí není jednatelem sám. Na mě to působí trochu jako by někdo potřeboval tzv. "bílého koně", na Vašem místě bych byla velmi opatrná a chtěla bych vidět i účetnictví této společností, ale já bych na tuto nabídku nepřistoupila. Vyčkala bych až budu mít vyřešené své dluhy a poté bych se mohla s čistým štítem pustit do nových projektů.