Pracovní neschopnost v insolvenci - vliv na splácení insolvece, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem v oddlužení 18 měsíců a mám uhrazeno (splněno) 23.40% splátek. Insolvence je stanovena soudem na 5 let s minimem 30 % z celkového dluhu.
Od 15.1.2018 jsem v pracovní neschopnosti. Jaký to má vliv na splácení a jak dlouho můžu marodit?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

i z dávek nemocenské se provádějí srážky, přičemž správa sociálního zabezpečení postup pro provádění srážek z nemocenské dlužníka v oddlužení zná velmi dobře.

Pokud by však Vaše pracovní neschopnost trvala delší dobu a srážky byly nedostatečné, je možné, že se předpokládaná míra uspokojení věřitelů sníží pod 30 %. Z tohoto důvodu je třeba o Vaší pracovní neschopnosti neprodleně informovat insolvenčního správce a pokud by měla trvat déle (více jak měsíc / dva), tak je vhodné toto sdělit oficiálně i soudu.