Popření návrh na vydání výtěžku zajištěnému věřiteli pro nedostatečné rozúčtování částky spojené s výdajem bytu

1 odpověď

Dobrý den,
mohu popřít návrh na vydání výtěžku zajištěnému věřiteli, pokud v návrhu je uvedena celková částka spojená s výdajem bytu, avšak není přesně rozúčtovaná? Částka činí 70 000, - Kč, avšak to je vše, co je k tomu uvedeno.
Moc děkuji.

Dobrý den,
pokud máte za to, že návrh na vydání výtěžku je nedostatečný, nic Vám nebrání toto oznámit soudu.
Přílohou návrhu na povolení vydání výtěžku zpeněžení však jsou doklady prokazující jednotlivé náklady (faktury), které se však v insolvenčním rejstříku nezveřejňují.
Pokud soud sám nemá daný výdaj za prokázaný, vyzývá standardně správce k doplnění návrhu.