Splácení exekuce splátkovým kalendářem a exekuce na plat, mzdu - je nutné dodržení splátkového kalendáře?

1 odpověď

Po návštěvě exekutora jsme se domluvili na splátkovém kalendáři. Po 5 splátkách mi bylo doručeno od exekutora, že exekuce byla předána do zaměstnání. Jsem v tomto případě povinen pokračovat ve splátkovém kalendáři, když se jedná o dluh necelých 11.000 Kč a splátky jsem měl domluveny na 500 Kč měsíčně, abych měl přehled co se mi umořilo z práce a co splátkami, abych pak nevymáhal přeplatek.
Hlavní je jestli musím v tomto případě pokračovat nebo nemusím ve splátkách.

Dobrý den, uzavření splátkového kalendáře je dobrovolné jak pro Vás tak i pro exekutora, tudíž exekutor nemá žádnou možnost plnění splátkového kalendáře na Vás vymáhat. Doporučovala bych Vám zjistit si u exekutora, kolik činí Váš současný dluh, a uvážit, zda jej necháte „dosplácet“ pouze srážkami ze mzdy nebo budete i dále hradit splátky, aby byl dluh urazen a exekuce skončila dříve.