Zastavení exekuce s neplatnou exekuční doložkou a nová exekuce na stejnou pohledávku

1 odpověď

Dobrý den,
moje exekuce byla zastavena na základě neplatné rozhodčí doložky, soud jsem vyhrála a exekutorovi bylo nařízeno zaplatit soudní výlohy.
Můj dluh byl 92 000 Kč a já zaplatila 134 000 Kč. Nyní na mě exekutor opět podal exekuci na srážky ze mzdy za stejný případ, který jsem vyhrála.
Můj dotaz je zda může na mě podat exekuci za to samé a jak se mohu bránit? Měla jsem pocit, že pokud byla jednou zastavena a samotný dluh zaplacen, že by měl být konec. Toto byla jediná má exekuce, nikde jinde nic nedlužím.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, exekuční řízení je vždy zahájeno a probíhá pouze z vůle oprávněného, tj. exekutor mohl postihnout Vaši mzdu proto, že Váš věřitel začal vymáhat dluh exekučně. Pokud jste však dotčený dluh již uhradila, sdělte tuto skutečnost jak oprávněnému, tak exekutorovi a podejte z tohoto důvodu návrh na zastavení dotčené exekuce.