Snížení splátek insolvence kvůli těhotenství ženy dlužnice - má vliv těhotenství na splácení nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem od 05/2017 v insolvenci, mám fixní splátku 10.000 Kč. Povinnost zaplatit 100% dluhu.
Rádi bychom ale s přítelem miminko.
Bude možné snížit splátky kdybych byla na mateřské? Nerada bych se dostala do nějaké tísně.
Děkuji.

Dobrý den,
pokud jste při podání insolvenčního návrhu žádala soud o stanovení nižších než zákonných srážek z příjmu, tak jste povinna zajistit, aby věřitelům byla taková částka měsíčně hrazena po celou dobu trvání oddlužení.
Je možné i v průběhu oddlužení žádat soud o změnu schváleného splátkového kalendáře v případě, že nastala změna poměrů na straně dlužníka (a to zejména ve vztahu k péči o nezletilé děti a zdravotní stavy dlužníků). Veškeré skutečnosti však budete muset soudu prokázat.
Zároveň platí, že v případě schválení jiných než zákonných srážek z příjmu musí dlužník v průběhu oddlužení uhradit alespoň 50 % zjištěných pohledávek věřitelů; pokud byste po 60 měsících trvání oddlužení neuhradila alespoň 50 % pohledávek věřitelů, soud Vás neosvobodí od placení zbytku dluhů.