Postupné zvyšování procenta uspokojení věřitelů v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
mám otázku je možné během insolvence měnit procento uspokojení. Když mi začínala insolvence v září 2014, měla jsem v rozsudku "míra uspokojení 30%". Kažý roční výpis na Justice.cz se mi to číslo navyšuje. Poslední vypis je ze 4. měsíce 2018 očekávaná míra uspokojení 35,7 %. Dočkám se někdy konce insolvence, oddlužení?
Děkuji.

Dobrý den,
uváděná částka je předpoklad, kolik při modelu splácení jaký je nyní, uhradíte po 60 měsících trvání splátkového kalendáře.
Vaše oddlužení skončí cca v září 2019, přičemž platí, že oddlužení dlužníka končí (i) po 60 měsících jeho trvání, (ii) uhrazením 100 % pohledávek, (iii) zrušení oddlužení pro jeho neplnění anebo (iv) smrtí dlužníka.
Dlužník se má snažit uhradit věřitelm 100 % jejich pohledávek a pakliže to není možné, tak ALESPOŇ (ne však právě jen) 30 % jejich pohledávek, aby byl po 60 měsících trvání osvobozen od placení zbytku dluhů.