Exekuce na makléře - vymáhání zálohy na koupi bytu, mám platební rozkaz od soudu

5 odpovědí

Dobrý den. Prosím o radu. Zaplatil jsem makléři zálohu na byt. Nakonec z prodeje sešlo, ale makléř už mi peníze nevrátil. Mám od soudu Platební rozkaz, ale nevím co dál. Jestli zajít za exekutorem a jestliže ano, existuje vůbec nějaký, který si nebere poplatek předem, ale až v připadě, že bude exekuce úspěšná? Děkuji předem Matoušek

Dobrý den, pokud máte exekuční titul, podejte exekuční návrh. Jeho formulář lze najít na webových stránkách některých exekutorů. Zákonné oprávnění zálohy na provedení exekuce exekutor může a nemusí využít, rozhodně si však nebere zálohu po provedení exekuce, k tomu ani není oprávněn. Můžete telefonicky kontaktovat exekutory ve svém širším okolí a na praxi zálohy se zeptat (zda ji vyžaduje). Jinak zaplacená záloha je Váš náklad vymáhaný v exekuci na povinném a je. li vymoženo, záloha se Vám vrací. V opačném případě by z ní standardně byly hrazeny hotové výdaje exekutora, jeho minimální odměna jen v některých případech. K jinému řešení: lze rovněž podat trestní oznámení pro podvod; můžete podat jak exekuční návrh, tak trestní oznámení.

Dobrý den, prosím o radu. Před cca rokem jsem byl navštíven panem exekutorem který udělal v mém přechodném bydlišti částečný soupis majetku který následně po vzájemné dohodě ponechal na svém místě, stím že když se bude platit řádně splátkový kalendař, věci nechají na svém místé. Jelikož mám víc pohledávek můj dotaz zní může i druhý exekutor přijít zabavovat majetek když tato první exekuce (soupis) není doplacený?? Děkuji

Dobry den prosím o radu pokud bych měl exekuci a mám věcné břemeno u bratra na dožití může to exekutor jakkoliv napadnout děkuji za odpověď Chmelar Martin brátt nikde nedluzi

Dobrý den, věcné břemeno je institut zajišťující pro oprávněnou osobu nějaké oprávnění ve vztahu k nemovitosti, kterou vlastní někdo jiný. Věcné břemeno musí být zapsáno na katastru nemovitostí. Toto oprávnění lze zrušit či změnit dohodou, rozhodnutím soudu či jinou právní skutečností, ale nelze jej zpeněžit. Pro exekutora je tudíž věcné břemeno jako oprávnění povinného nerozhodné, pokud není úplatné. Pak by žádal vyplácení této úplaty po vlastníku nemovitosti, kterou povinný jako úplatu za věcné břemeno hradí; samotného věcného břemene by se však i tak postup exekutora netýkal.