Právo exekutora zabavit auto na podnikání podnikatele OSVČ

1 odpověď

Dobrý den,
Nedávno byl u nás vykonavatel exekutora a udělal soupis věcí.
V rámci této exekuce rovnou odvezl osobní auto, které je napsáno jako firemní auto na manžela, který je OSVČ. Platí za něho silniční daň. Podotýkám, že exekuce je vedena na mě.
Má na to exekutor právo?
Manžel auto používá ke svému podnikání, i když není zrovna taxikář, ale jezdí po stavbách a auto potřebuje.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud není automobil výlučným majetkem manžela, ale je ve společném jmění, byť jej užívá manžel jako pracovní pomůcku, je jeho postižení exekutorem oprávněné.