Bytové jednotky v rodinném domě a exekuce na jednoho z majitelů bytu bydlícího v domě ve spoluvlastnictví

1 odpověď

Vlastním se sestrou rodinný dům RD, který je na katastru rozdělen do dvou bytových jednotek. Já obývám půdní byt, rodiče zbytek (sestra žije jinde). Jeden z rodičů je účastníkem vleklého soudního sporu. Bude v případě exekuce stačit exekutorovi ústní prohlášení, že půdní byt obývám já, když to není nikde evidováno? Adresa bydliště je společná. Pokud ústní prohlášení nestačí, lze to někde zavčas úředně ošetřit?

Dobrý den,
je-li dům veden jako bytový dům, který sestává ze dvou bytových jednotek, muselo být Katastru nemovitostí v minulosti předloženo tzv. Prohlášení vlastníka.
Podstatou prohlášení je rozčlenění budovy a následné vymezení prostor, které budou tvořit společné části domu a na samostatné jednotky.
V prohlášení vlastníka budovy musí být mj. uvedeno číslo jednotky včetně jejího pojmenování a umístění v budově. Určení čísel bytových jednotek je tedy v tomto dokumentu.