Exekuce na plat, mzdu, výdělek - může exekutor obstavit i účet v bance?

1 odpověď

Dobrý den,
pokud je exekuční pohledávka plněna formou srážek ze mzdy, je přípustné i úplné obstaveni zbytku mzdy na osobnim účtu? Povinný je timto opatřením zbaven veškerých finančních prostředků i životního minima.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, je to možné, exekuční řád ani občanský soudní řád bohužel nerozlišuje původ peněz na účtu, tj. je možné zajistit účet i v případě prostředků, které přicházejí na účet od Vašeho zaměstnavatele. Jediná možnost v takovém případě je nechávat si zbytek mzdy vyplácet v hotovosti nebo nechat posílat na účet spolehlivého člověka.