Zrušení licence insolvenčního správce a výměna správce dlužníkovi v oddlužení

1 odpověď

Dobrý den,
pokud byla insolvenčnímu správci odebránáa licence, mám nárok na výměnu správce?
A po jaké době? IS je bez licence už těměř jeden měsíc, ale v řízení se nic neděje.
Děkuji

Dobrý den,
pokud insolvenčnímu správci zaniklo (anebo bylo zrušeno) právo vykonávat činnost insolvenčního správce, soud by měl v jeho řízeních neprodleně jmenovat nového insolvenčního správce postupem dle ust. § 31 insolvenčního zákona.
Pokud tak soud dosud neučinil, doporučuji soudu zaslat neprodleně žádost o jmenování nového insolvenčního správce s poukazem na fakt, že původnímu správci povolení vykonávat činnost insolvenčního správce zaniklo (anebo bylo zrušeno).