Neoprávněná exekuce po insolvenci - odškodnění od exekutora a vrácení deponované částky

1 odpověď

Dobrý den,
přítel prošel insolvenci kde splatil ve 100% všechny pohledávky co se přihlásili.
5 měsíců po skončené insolvence přišly další 2 exekuce na plat a až po roce kdy jsme se konečně dostali až k vrchnímu soudu nám bylo vyhověno a exekuce zastavena.
Teď nám exekutor musí vše co z nás vymohl vrátit i ze všemi náklady exekutora.
Zajimá mě tedy, zda je možné teď žádat o odškodnění za celý ten rok co mam bral peníze a my díky tomu nemohli vůbec nic.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud byla po celou dobu vedena exekuce neoprávněně a exekutor o tom věděl, můžete žádat náhradu újmy postupem dle zák. č. 82/98 Sb. , Zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem. Žádost o náhradu škody se podává na Ministerstvu spravedlnosti ČR; v žádosti musíte prokázat, že ke škodě došlo, v jaké výši a že ji nezákonným jednáním způsobil exekutor. Doporučuji Vám se v této věci obrátit na některého právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), který Vám může poskytnout právní pomoc.