EXEKUCE PO DESETI LETECH

3 odpovědi

DOBRÝ DEN, JIŽ JSEM ROZVEDENA 10 LET, A ZA BÝVALÉHO MANŽELSTVÍ MĚ PŘIŠLA EXEKUCE ZŘEJMĚ JSEM RUČILA, MÁME VY POŘÁDÁNÍ MAJETKU ZUSTAL MU DUM PLUS VYBAVENI, MÁM VÝPIS LUSTROVANÝCH VĚCÍ, 2003.2008,2005.2007,2011, ROZVOD BYL 2008, PROSÍM VÁS JE MOŽNÉ SE PROTI TOMU NĚJAK BRÁNIT, ČTU PO DESETILETECH ŽE DLUCH JE PROMLČEN
NEVÍM JAK SE BRÁNIT DĚKUJI

Dobrý den, vypořádání společného jmění manželů nemá pro věřitele účinky. Znamená to, že věřitel může dále vymáhat dluh po kterémkoliv z bývalých mnaželů a ten pak může uplatnti regres vůči tomu z manželů, který měl dle dohody o vypořádání plnit. Pokud však máte za to, že dluh je promlčen, podejte z tohoto důvodu návrh na zastavení exekuce. Současně o návrhu informujte věřitele.

DOBRÝ DEN, JAK POZNÁM ŽE DLUH JE PROMLČEN. A VE VYPOŘÁDÁNÍ MÁM V BODĚ NAPSANÝ POKUD NEJSOU JMENOVYTĚ VĚCI POCHÁZEJÍCÍ ZE SPOLEČNÉHO JMĚNÍ STÁVAJÍ SE TYTO VĚCI VLASTNICTVÍM KTERÝ JE MĚL VDRŽENÍ VZTAHUJE SE TO PROSÍM I NA TY DLUHY. DĚKUJI

Dobrý den, dluh se promlčuje v obecné tříleté lhůtě, není-li stanovena lhůta speciální. Pokud jste si vypořádali společné jmění manželů, zřejmě jste si i nějakým způsobem vypořádali dluhy a podle toho je pak musíte hradit. Je však třeba říci, že taková dohoda je pro věřitele neúčinná a může i poté vymáhat dluh na kterémkoliv z bývalých manželů.