Drazba bytu a oddluzeni manzelz,jiz podane

1 odpověď

Dobry den. rad bych se zeptal. 6.3.probehla drazba bytu rodicu, vprubehu drazby byla soudu zaslana advokatem zadost o oddluzeni rodicu. dnes (08.03.2019) 8.3.uz dorazil dopis od exekutora o priklepu k prodeji naseho bytu. byt koupila realitka. chceme se zeptat, zda je drazba platna, zda se proti tomu muzeme nejak branit, zda mame cekat na vyjadreni soudu ci insolvencniho spravce, zda je drazva platna nebo ne, protoze v zadosti o oddluzeni je dolozena ta exekuce u ktere probehla drazba, tak teď nevime, co a jak. zda plati ta drazba, nebo mame cekat, jak rozhodne soud ci insol. spravce. jeste nam nebyl pridelen insol. spravce a az bude, kdy a kde zjistim kdo to je? nevite, do kdy se musime nejhur vystehovat s bytu, az nabyde pravni moci. to znamena, ze az vsichni zucastneni prevezmou doporucene usnoseni o priklepu v drazbe? a nevite, kdy exekutor vrati zbytek penez s vytezku drazby, po umazani dluhu? moc predem dekujeme za odpoved. Klusovi

Dobrý den, pokud došlo k dražbě až po podání insolvenčního návrhu, nemělo by být k usnesení o příklepu přihlíženo, neboť po zahájení insolvenčního řízení nelze exekuci provést (tj. ani dražit). Pokud tomu tak je doporučuji povinnému podat proti usnesení o příklepu odvolání. Na další postup se informujte u insovenčního správce, kterého rodičům přidělí insolvenční soud, jeho jméno nalzenete v insolvenčním rejstříku pod spisovou značkou řízení Vašich rodičů (stačí i zadat jméno), více na https://isir.justice.cz/isir/common/index.do; pokud by dražba proběhla dle zákona, je třeba vyklidit nemovitost po dohodě s vydražitelem (není žádný časový limit). Pokud bude částka dosažena vydražením vyšší než vymáháný dluh včetně nákladů a dluhů dalších věřitelů přihlášených do dražby, vrací se tento přeplatek po právní moci usnesení o rozvrhu rozdělované podstaty.