Mohli byste mi, prosím, zaslat vzor (šablonu) na sepsání dohody s bratrem ohledně prodeje bytu po mamince?
Jedná se o družstevní byt, který musel být přepsaný jen na jednoho dědice. Dohodli jsme se, že to bude bratr (z důvodu bližšího bydliště) a taky že byt prodáme a získané finanční prostředky si rozdělíme rovným dílem. Děkuji, Ludmila

ODPOVĚĎ:
Poradna nevyhotovuje vzory smluv a podání. V daném případě je třeba obrátit se na advokáta či notáře, který listinu za úplatu vyhotoví. Taková listina by měla obsahovat označení smluvních stran, vymezení bytu, o který se jedná, kupní cenu a způsob její úhrady, okamžik vyklizení a předání nemovitosti. Dohoda by měla mít úředně ověřené podpisy.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak vypořádat družstevní byt mezi všechny dědice - byt zdědil jen jeden z nich