Mohl bych se zeptat na to, co se stane, pokud je zavřeno dědictví a třeba za rok, dva by někdo přinesl platnou závěť. , kde by vše bylo jinak?   Děkuji, Milan

ODPOVĚĎ:
V takovém případě by bylo třeba podat k soudu žalobu oprávněného dědice, kterou lze podat do tří let od ukončení dědictví a domáhat se vydání majetku, který měl dle závěti zdědit dědic ze závěti. Případně by ještě s ohledem na okolnosti případu byla možná obnova řízení - opět podáním na soud, neboť se objevila nová skutečnost neznámá v původním řízení.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Co se stane když se objeví platná závěť po ukončení dědického řízení?
  • Průběh vypořádání dědictví po objevení závěti po uzavření dědického řízení