1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Syn manželova bratra dostal ve svých 18 letech byt, přepsali ho na něj rodiče bratrů (tedy dědeček a babička vnuka, rodiče mého manžela). Jde o to, že rodiče bratrů mají i další vnoučata a ty nic darem nedostali. Jejich rodiče žijí. Jak se může manžel bránit, když rodiče vlastní pouze byt a tudíž by manžel už nemohl nic zdědit.

Matka slíbila, že mu vyplatí 100.000 Kč, ale ty nedostal a na to nemá žádný důkaz, že to slíbila. Vlastně manžela vydědili a přitom jim nic neudělal. Jak se prosím bránit. Děkuji, Sylvie

ODPOVĚĎ:
V daném případě bohužel neexistuje žádná obrana. Každý člověk má právo se svým majetkem během života naložit jakkoliv, podarovat kohokoliv. Otázka dělení majetku nastává až v dědickém řízení, kdy dědicové dědí dle jejich dědických podílů. Nelze rodiče nijak donutit, aby za života darovali, pokud oni sami dobrovolně nechtějí.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak se mohou ostatní vnoučata domáhat vyrovnání pokud je obdarováno prarodičem, prarodiči (dědeček, babička) jen jedno vnouče?