Mohu si založit nový účet u BÚ, po smrti manžela, /červen 2018/ ještě se ale nevyřizuje dědictví, tak aby tento účet nešel do dědictví? Mám účet, který v rámci SJM budu muset uvést v dědickém řízení. Zjišťují notáři, zda účtů není více? Pak by na ten nově zřízený přišli. Děkuji, Darja

ODPOVĚĎ:
Nový účet si založit můžete, dědictví se zjišťuje ke dni smrti zůstavitele, co se děje po smrti, už není předmětem dědického řízení. Notář si zjišťuje účty, pokud by se dotazoval na tento nově zřízený, pouze uvedete, že byl založen až po smrti a notář jej nemůže do dědictví pojmout.