Chtěl bych se zeptat zda li lze napadnou zpětně dědické řízení. Jde o to, že jsem se při dědictví po mé matce zřekla svého podílu na rodinném domu ve prospěch otce. V domě je více bytů a já obývala jeden z nich. Jenže po roce začal otec (zmanipulovaný svojí novou partnerkou) dělat problémy a naschvály a z domu mě vyštval.

Lze se tedy dožadovat nějaké změny v dědictví, existuje nějaká lhůta do kdy by se s tím dalo ještě něco dělat?
Děkuji za odpověď. Teodor

ODPOVĚĎ:
Bohužel nelze. Pokud jste se podílu zřekla, jedná se o nevratné právní jednání. Dědické řízení z tohoto důvodu znovu otevřít nelze.

► Stránka se věnuje tomuto tématu:

  • Znovuotevření dědického řízení - dědic chce přijmout odmítnuté dědictví